Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny (makijaż trwały) to forma płytkiego tatuażu kosmetycznego. Od tradycyjnego tatuażu odróżnia go przede wszystkim fakt, iż wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, co pozwala na uzyskanie delikatnego i naturalnego efektu w postaci podkreślenia koloru ust, nadania kształtu brwiom, czy narysowania trwałych kresek na powiekach. Do makijażu permanentnego wykorzystuje się pigmenty (barwniki) bazujące na naturalnych składnikach

 

Makijaż permanentny rozpoczyna się od znieczulenia miejsca poddanego zabiegowi. Aby zapewnić klientce komfort, krem znieczulający nakłada się na około 15 min. przed rozpoczęciem makijażu.

Pierwszym i najważniejszym etapem makijażu permanentnego jest rysunek wstępny. Polega on na "wyrysowaniu" na skórze odpowiedniego kształtu po jego wspólnym ustaleniu przez osobę poddającą się zabiegowi i osobę go wykonującą (linergistkę) oraz po obopólnej akceptacji. 

Następnym krokiem jest wybór metody pigmentacji. Rodzaje metod zależą w dużym stopniu od rodzaju skóry i jej naturalnych predyspozycji. Rozmowa z linergistką pomoże w doborze tych właściwych. 

Kolejny etap to dobór koloru. Najczęściej są to przykładowe, proponowane kolory, które możecie obejrzeć na skórze. Wasze propozycje plus doświadczenie linergistki, pomogą w wyborze tych najbardziej odpowiednich. 

Następnie rozpoczyna się część zabiegowa. 

Pierwszy etap to delikatny zarys wstępnego rysunku, trwa on chwilę, pozwala na oddanie kształtu, a przede wszystkim na podanie kolejnego znieczulenia, po którym Klient najczęściej nie odczuwa już żadnego dyskomfortu. Zwykle zabieg jest po prostu bezbolesny.

Na cały zabieg należy przeznaczyć sobie około 1,5h. Jest to czas, który przeznaczony jest na konsultację, znieczulenie, rysunek, dobór koloru oraz wykonanie zabiegu. Sam zabieg wykonania makijażu permanentnego trwa około godzinę, wpływ na jego skrócenie lub wydłużenie ma wpływ rodzaj skóry oraz wybrana metoda.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona (czasem lekko spuchnięta), a efekt zabiegu może wydawać się "przerysowany". Ostateczny rezultat makijażu permanentnego można ocenić po tygodniu - gdy ustąpią naturalne zmiany dermatologiczne.

 

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny może różnić się metodami wykonania zabiegu, dlatego przed wykonaniem powinniśmy zapoznać się z każdą z nich.

 

Do najpopularniejszych metod wykonywania makijażu permanentnego brwi należą:

  • metoda cieniowania

  • metoda włosa

  • metoda piórkowa (microblading)

  • metoda ombre

 

Makijaż permanentny brwi metodą cienia (cieniowania) polega na pigmentowaniu na skórze kształtu łuku brwiowego w formie cienia. Cień pigmentowany jest pomiędzy naturalnymi włosami łuku brwiowego. Cień na skórze podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza.

 

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową polega na stworzeniu takiego rysunku na łuku brwiowym, aby do złudzenia przypominał naturalne brwi . Linergistka pigmentuje na skórze pojedyncze linie o kształcie przypominającym naturalny włos.

 

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową, czyli tzw. microblading sprawia, że otrzymujemy realistyczny obraz włosa, który wygląda bardzo naturalnie. Uzyskany pojedynczy włos może być zróżnicowany od bardzo cienkiego do grubego.

 

Makijaż permanentny brwi metodą ombre to jedna z najnowszych technik pigmentacji brwi, która cieszy się wielkim zainteresowaniem klientek. Cieniowanie brwi tą techniką jest bardzo subtelne i delikatne. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce. Pigmentacja tą techniką może być wykonana w dwóch wariantach w zależności od typu urody klientki:

Nasycenie w poziomie idealne dla młodych osób o mocnych typach kolorystycznych urody.

 

Nasycenie w pionie dla osób starszych, osób o delikatnej urodzie i  regularnych kształtach twarzy.

 

Kadra

Usługi

Makijaż permanentny

Zabiegi na twarz

Kosmetyka estetyczna

Zabiegi na ciało

Dłonie i stopy

Makijaż

Galerie

Stylizacja rzęs i brwi

Szkolenia