Karboksyterapia
Zabieg karboksyterapii polega na wstrzyknięciu przez specjalistę pod skórę pacjenta odpowiedniej dawki dwutlenku węgla. Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.
Na skutek tego następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych co powoduje poprawę odżywienia i dotlenienia tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza. Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Karboksyterapia wskazana jest głównie w celu pozbycia się cellulitu we wszystkich stadiach, rozstępów, miejscowej lokalizacji tkanki tłuszczowej, zwiotczałej skóry po porodzie. Ogromna zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Skutkuje to uruchomieniem lipolizy (rozpad tłuszczu). Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.
Wskazania do karboksyterapii
-
cellulit
-
rozstępy,
-
brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona – redukcja tkanki tłuszczowej,
-
zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
-
wiotkość skóry na ramionach,
-
blizny
Przeciwwskazania do karboksyterapii
-
ciąża i okres laktacji,
-
ciężkie choroby serca i płuc,
-
niewydolność narządowa,
-
choroba nowotworowa,
-
hemofilia,
-
stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,
-
aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (także przeziębienie)
-
zakażenia grzybicze,
-
okres antybiotykoterapii,
-
epilepsja,
-
skłonność do powstawania bliznowców,
-
przyjmowanie leków rozrzedzających krew w dużych dawkach.
Zalecenia po zabiegu karboksyterapii:
-
Należy unikać masaży, rozcierania, pocierania w miejscu poddanym terapii przez 24h
-
W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny
-
Nie należy korzystać z sauny, basenu, brać gorących kąpieli przez 48 h
-
Należy zrezygnować z opalania i solarium przez 48 h
-
Jeśli po zabiegu pojawi się siniak lub wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie